Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dzeko nuk ka asnje dyshim: “Ne kete skuader, merita kryesore per gjithcka i shkon vetem nje njeriu.”

Dzeko nuk ka asnje dyshim: “Ne kete skuader, merita kryesore per gjithcka i shkon vetem nje njeriu.”
Inter Club Staff

Pasi ka dhene mendimin e tij per ndjesite perpara ndeshjes, Edin Dzeko ka folur edhe pas fitores ndaj Torinos.

Ai eshte ndalur pak per mikrofonat e DAZN, ku ka folur keshtu per ndeshjen e fundit te fituar per kete vit nga Interi.

“Ne fushe mendoj se shihet loja jone me se miri. Ne jemi te lire vertete ne fushe, por nuk jemi te lire te bejme cfare na vjen ne mendje.”

“Prapa ka nje dore shume te madhe te tranjerit qe na ka treguar si duhet te sillemi dhe cfare duhet te bejme.”

“Na ka treguar menyren e duhur per te interpretuar ndeshjen, per te gjetur hapsira, per te bere diferencen. Merita kryesore eshte e nje njeriu te vetem dhe ai quhet Simone Inzaghi.”

A e prisje te arrije ne kete nivel ne fillim te sezonit me keto numra?

“Inter eshte kampione e Italise, normalisht te gjithe e prisnim. Ka shume lojtare te forte, tranjeri kishte fituar edhe me Lazion me pare.”

“Disa lojtare eshte e vertete qe jane larguar, por kane ardhur te tjere, si puna ime, te motivuar mire per te bere ende mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.