Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

413 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dzeko tallet keqazi me Brozovic ne transmetim live: “Cfare? Jam une me i miri i ndeshjes? Po ai Brozo…”

Dzeko tallet keqazi me Brozovic ne transmetim live: “Cfare? Jam une me i miri i ndeshjes? Po ai Brozo…”
Inter Club Staff

Match winner Edin Dzeko, eshte zgjedhur nga UEFA edhe MVP i ndeshjes dhe ka komentuar keshtu per Inter TV ndeshjen dhe kete cmim te marre.

“Cfare? Jam une me i miri i ndeshjes? Po ai Brozo… Oh sa keq po me vjen per Brozovic… Sa keq qe sja paskan dhene atij prap…”

“Por me mire nga nje ane se keshtu mund t’ja dhuroj djalit tim… Do te kenaqet me siguri shume”, deklaron ai me te qeshur e duke bere shaka.

“Shpresojme qe te ecim perpara keshtu, jam i lumtur per golin. Dje po beja shaka per faktin se me siguri do te beja nje gol me koken qe kam vrare ndaj Napolit dhe keshtu ndodhi.”

Keni punuar dhe bere shume mire edhe ne fazen e mos mbajtjes se topit…

“Tranjeri na ka thene direkt qe te mos i linim te luanin me mesfushoret. Une dhe Lautaro kemi kerkuar qe ti nxirnim gjithmone jashte rolit dhe me pas dilnin ne pah Barella dhe Hakan.”

“Kemi bere nje presing te madh ne pjesen e pare dhe mund te kishim bere edhe nje ose dy gola ne ato topa te vjedhur.”

“Duhet dhene merite edhe portierit i cili beri nje pritje te shkelqyer ndaj meje. Por ja dolem te bejme gol ne pjesen e dyte edhe sepse mister na tha te kishim durim se goli do te vinte.”

Dzeko, doppietta, quota 50 e MVP: "L'Inter mi ha preso per questo" | News

“Inter me ka marre per keto gola qe jane deciziv dhe shpresoj qe sot te mbyllet njehere e mire edhe diskutimi i kualifikimit.”

“Une po zbavitem shume dhe kerkoj qe te jap gjithmone me te miren time ne fushen e lojes. Kam mesuar qe nuk duhet te dorezohem kurre.”

“Nese gabon nje rast nuk duhet te ulesh koken sepse do te gabosh edhe shume te tjere me pas nese demoralizohesh.”

“Ne fund puna shpaguan dhe une arrita te shenoj dy gola. Shpresoj qe te shenoj akoma edhe shume gola me Interin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.