Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E ardhmja e Asamoah eshte vendosur: ja ku do te transferohet ne fillim te merkatos lojtari ganez!

E ardhmja e Asamoah eshte vendosur: ja ku do te transferohet ne fillim te merkatos lojtari ganez!
Inter Club Staff

Cfare e ardhme e pret Kwadwo Asamoah, lojtarin e krahut te skuadres zikalter? 

Ai erdhi nje sezon me pare nga Juventusi me parameter 0 dhe ishte titullar i padiskutueshem ne skuadren e Spallettit.

Me pas, vazhdoi mire edhe me Conten por pati disa probleme fizike dhe tashme ka disa muaj qe nuk e shikon driten ne fund te tunelit.

Shpesh here jo i grumbulluar, shpesh here ne trubune dhe vetem pak here ne pankine. Keshtu, duket se eshte vendosur fati i tij: do te largohet.

Corriere dello Sport tregon se kush pritet te jete e ardhmja e mbrojtesit te krahut te Interit: “Anglezi Ashley Young i ka zene te gjitha hapsirat.”

“Nderkohe qe ai ishte jashte, anglezi zikalter ka shkelqyer ne fushen e lojes duke bere qe Asamoah te jete ne radhe pas tij dhe Biraghi.”

“Por ai pritet te largohet ne fund te sezonit dhe do te shkoje ne Turqi. Me sa duket lojtari ganez ka refuzuar skuadren gjermane te Hoffenheim dhe ka zgjedhur Fenerbahcen.”

Sapo te hapet merkato, ai eshte gati te perqafoje nje realitet te ri ne Turqi ku shpreson qe problemet fizike te marrin fund.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.