Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

1,015 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E BUJSHME – Inter-Nainggolan, eshte arritur marreveshja edhe me Romen: ja detajet dhe oferta!

E BUJSHME – Inter-Nainggolan, eshte arritur marreveshja edhe me Romen: ja detajet dhe oferta!
Inter Club Staff

Kina mund te prese: eshte Interi ne te ardhmen e Radja Nainggolan.

Do te jete Ninja, sipas asaj qe tregon kete mengjes Tuttosport, dhurata e madhe qe Suning do i beje Luciano Spallettin me rastin e kapjes se Champions League.

Te shtunen, ne Reggio Emilia, eshte zhvilluar takimi i fundit ndermjet Piero Ausilio dhe Alessandro Beltrami, prokuratori i belgut, me te dy qe kane lene nje takim tjeter per ditet ne vazhdim qe te negociojne edhe marreveshjen ndermjet paleve.

Vullneti i Interit eshte qe te zyrtarizoje kete goditje qe ne ditet e para te korrikut per ti dhene nje shtytje entuziazmit te tifozeve  por edhe marketingut.

Klubi kryeqytetas ka vene nje cmim per belgun: kushton 40 milione euro, por duket se klubet kane bere tratativa dhe cmimi eshte ulur.

Sipas asaj qe tregohet, ndermjet dy klubeve eshte rene dakort per 35 milione euro per transferimin e Radja Nainggolan.

29 milione euro do te paguhen cash ndersa 6 milione do te paguhen nepermjet kartonit te Zaniolos qe do te shkoje ne Rome pas shkelqimit me Primaveres.

Eshte pikerisht Zaniolo i perzgjedhuri i Monchit nder lojtaret e Primaveres qe ka ofruar Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.