Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

338 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“E FACCI UN GOL…”

“E FACCI UN GOL…”
Inter Club Staff

Ne diten e lindjes se tij, Interi kujton avokatin Peppino Prisco keshtu: i apasionuar, shpirt luftarak, kompetent e INTERIST mbi te gjitha.

MILANO – E njohin te gjithe. Kush e ka takuar te pakten nje here ne jeten e tij personalisht, sapo degjon emrin e tij, buzeqesh. Kush nuk e ka pasur kete fat, mendon direkt: “E facci un gol, Peppino Prisco facci un gol…”. Giuseppe Prisco, interist, avokat, malesor. Luftarak, i apasionuar, kompetent. Ne diten e lindjes se tij F.C. Internazionale deshiron qe te kujtoje drejtuesin(qe ka fituar gjithcka) dhe njeriun (qe fitoi zemrat e te gjitheve). Shume, pafund jane frazat e tij te njohura. Ato fraza qe jane bere sa hap e mbyll syte slogane te Interistave, banderola neper stadiume apo pse jo: ‘tallje’ ndaj kundershtareve. Dashuronte te kujtonte: “Thone se i kam sherbyer 5-6 presidentave te Interit por une kam kerkuar ti sherbeje gjithmone dhe vetem Interit”. Dhe kete gje ka bere gjithmone me perpikmeri, inteligjence dhe mencuri. E ka bere ashtu si vetem Peppino Prisco mund ta bente.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.