Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,270 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Zbulohet lista e 35 te grumbulluarve te Argjentines nga Sampaoli: Mauro Icardi…

E FUNDIT – Zbulohet lista e 35 te grumbulluarve te Argjentines nga Sampaoli: Mauro Icardi…
Inter Club Staff

Ne Argjentine eshte ‘tema e dites’, ceshtja nese Maurito Icardi do te grumbullohet per ne boteror ose jo. 

Ka muaj tashme qe diskutohet per vendimet e tranjerit te Argjentines per ta lene jasht kapitenin e Interit ku me pas ai duket se ka nderruar mendje.

Gjithesesi, Sampaoli kishte bere edhe disa deklarata me pare te tipit: “Mauro Icardi nuk ka kimi me shoket e skuadres”, apo “i duhet me shume kohe”, qe ne pamje te pare dukeshin qesharake dhe sikur fshihnin prapaskena te tjera.

Por pas turit Europian te tranjerit te Argjentines dhe bisedimit qe ka pasur koke me koke me Icardin, duket se ka lajme te mira per kapitenin e Interit per sa i perket listes se 35 te grumbulluarve paraprak.

Nga kjo liste do te zgjidhen me pas lojtaret qe do te shkojne ne Rusi per te luajtur Boterorin me bluzen e kombetares.

Sot, per kete gje, ka shkruar TYC Sports dhe lajmi qe ata japin eshte teper i rendesishem per Icardin dhe Interistet.

Ne listen me 35 te grumbulluar e Seleccion eshte edhe Maurito Icardi ne menyre surprize.

Tyc Sports tregon se Jorge Sampaoli ka dite qe e ka marre kete vendim tashme.

Nder te tjeret, bien ne sy ne kete liste edhe emrat e Pablo Perez, Germán Pezzella, Guido Pizarro, Enzo Pérez dhe Ricardo Centurión, te cileve i bashkohet me shume mundesi edhe emri i nje ish-lojtari te Interit, Cristan Ansaldi.

Pas eksperiences tek Interi, per kete te fundit shume do te pyesin veten se si ja ka dale ai te grumbullohet perseri me kombetaren.

Kujtojme qe ne daten 14 Maj, lista me 35 te grumbulluarit e pare eshte detyrim nga UEFA qe te behet publike dhe zyrtare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.