Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

663 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Agjenti i Interit niset per Manchester qe te prezantoje oferten e re per Lukaku: ja detajet

E FUNDIT – Agjenti i Interit niset per Manchester qe te prezantoje oferten e re per Lukaku: ja detajet
Inter Club Staff

Interi nuk eshte dorezuar aspak per belgun Romelu Lukaku qe ka qene ne qender te deshirave te Contes gjate gjithe veres. 

Ne keto caste, Corriere dello Sport nderkohe ka zbuluar planin qe parashikon nje oferte te re per klubin e lojtarit, Manchester United.

Agjenti i derguar nga Interi i cili eshte edhe perfaqesues i lojtarit, Federico Pastorello sot po fluturon per ne Manchester per te prezantuar oferten e fundit zyrtare te Interit tek anglezet.

Tashme Interi ka vendosur qe te beje sulmin e saj me te rendesishem dhe te rrise oferten e saj ne drejtim te klubit anglez qe i ka hapur jo pak probleme zikalterve per shkak te kerkesave te saj teper te larta per Romelu.

Sipas Corriere dello Sport, oferta e re e Interit eshte 63-64 milione euro cash plus 5 milione euro bonuse. Nje oferte e studiuar mire kjo nga drejtuesit e merkatos zikalter ne takimin e djeshem qe ka ndodhur ne Appiano Gentile ndemrjet Marotta, Ausilio dhe Baccin.

“Do te mjaftojne? Kjo gje nuk dihet ende, por Juvnetusi nga ana e saj ka ngritur flamurin e bardhe. Te pakten kjo gje tregohet nga burimet afer skuadres torineze.

“Pasi nuk eshte arritur marreveshja per transferimin e Dubala tek United duke pare kerkesat e tij teper te medha per komisione dhe rroge (mbase qellimisht per te prishur marreveshjen e Juventusit), keta te fundit nuk pritet te hidhen me ne sulm per Lukaku. Gjithcka te ben te mendosh se Juve do te hidhet ne sulm per Icardin ne ditet e ardhshme ku pritet te kete te reja edhe ne kete drejtim.

“Conte eshte lajmeruar per levizjet e ardhshme te Interit, prandaj eshte pare i qete. Ai e di shume mire edhe per sulmin e sotshem ndaj United per Lukaku”, tregon Corriere dello Sport.

“Ish-tranjeri i kombetares italiane eshte pare shume i kenaqur dhe tani fale rruges se lire se Steven Zhang, Interi po ben tentativen e radhes se rendesishme. Nderkohe eshte mohuar lajmi i Sky Sport UK e cila tregonte per nje oferte 74 milione euro te Interit qe ishte refuzuar dje nga United. Ishte nje informacion i pavertete ky.”

“Nderkohe nga ana e tyre Red Devils po mendojne mbi te gjitha per Llorente per te zevendesuar ne skuader Romelu Lukaku i cili shihet si largim i sigurt kete merkato.”

“United po shpreson edhe per nje sulm te ri te Juventusit qe ti rritet cmimi ne treg lojtarit por kjo gje nuk pritet te ndodhe sepse Dybala ka bllokuar totalisht merkaton hyrese te Juventusit qe ka nevoje per te ardhura.”

“Dje u perfol per nje oferte te Tottenham per Dybala (qe eshte diku tek 60-70 milione euro), por qe nuk ka pasur asgje zyrtare ne zyrat e klubit torinez. Per Lukaku tashme Juventusi eshte dorezuar dhe me shume gjasa Dybala do i refuzoje edhe Spurs.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.