Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

637 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Barella, Interi ne presing tek Cagliari, Spalletti ka dhene OK: ja detajet!

E FUNDIT – Barella, Interi ne presing tek Cagliari, Spalletti ka dhene OK: ja detajet!
Inter Club Staff

Inter vazhdon te jete shume aktive ne merkaton e veres edhe pse zyrtarisht ajo ende nuk eshte hapur.

Sot duhet te ishte dita e Lautaro Martinez sepse djaloshi argjentinas duhet te kete mberritur ne Milano, por Interi po mendon edhe per goditje te tjera ne keto momente.

Pasi ka siguruar pervec Lautaros, De Vrij dhe Asamoah me parameter zero respektivisht nga Lazio dhe Juventus, tashme Interi eshte hedhur ne sulm per mesfushorin e Cagliarit.

Behet fjale per zbulimin e ketij sezoni, Barella.

Ja cfare shkruan FcInterNews.it ne keto minuta:

“Interi hidhet ne presing te forte per Nicolo Barella. Ne oret e fundit, sipas asaj qe tregojne disa burime prane Cagliarit, ka pasur kontakte ndermjet Alessandrp Beltrami, agjentit te mesfushorit te Cagliarit si dhe drejtorit sportiv Piero Ausilio, te cilet kane informuar edhe presidentin e sardeve, Tommaso Giulini.”

“Cmimi i gurit te cmuar te Cagliarit (sic presidenti e ka quajtur ate) eshte 35 milione euro.”

“Luciano Spalletti ka dhene OK e tij per kete marreveshje por duhet pare nese Interi do te arrije te ule kerkesat e klubit ishullor: ne kete marreveshje mund te futen lojtare si Xian Emmers, Jens Odgaard dhe Andrea Pinamonti.”

Priten ende me shume te reja ne ditet ne vazhdim per kete ceshtje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.