Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,021 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Dy sponsorat e fundit Kinez mbulojne Interin me para: ja shifrat zyrtare dhe cfare shifrash!

E FUNDIT – Dy sponsorat e fundit Kinez mbulojne Interin me para: ja shifrat zyrtare dhe cfare shifrash!
Inter Club Staff

Fullshare dhe Lvmama jane dy sposorat e fundit kinez te zikalterve qe kane vendosur ti bashkohen Interit.

Sipas asaj qe behet me dije, klubi zikalter ne dy javet e fundit ka zyrtarizuar marreveshjet me dy klube kineze: Fullshare dhe Lvmama (Donkey Mother versioni anglez).

I pari eshte bere OFFICIAL EDUCATION PARTNER i Fc Internazionale.

I dyti eshte bere OFFICIAL CHINA TRAVELLING PARTNER i klubit zikalter.

Nderkohe, per sa i perket marreveshjeve me lart, sipas FcInter1908, kane dale ne pah edhe shifrat zyrtare ekonomike.

Ja cfare shkruhet nga FcInter1908 pak minuta me pare:

Per vitin fiskal 2018, duke perfshire edhe bonuset ne momentin e firmes se kontrates, dy marreveshjet do te sjellin ne klubin e Interit 10,5 milione euro ndersa vlera e plote e kontrates (duke perjashtuar bonuset ne momentin e firmes se kontrates) eshte 43,3 milione euro dhe skadenca ne 30 qershor 2020. 

Keshtu vazhdon pa asnje ndalese ngjitja e Interit ne 10 klubet me te ardhura me te larta ne bote.

Ne kete moment Interi po tenton te kaloje shifren e 300 milione eurove qe kete sezon e qe do te ishte dicka e mrekullueshme.

Me Champions League ne xhep me ne fund bilanci zikalter nuk do te kete asnje renie por vetem rritje. Por nje ndihme e madhe per rritjen ekonimike te Interit vjen edhe nga Kina natyrisht ku ndihma e Suning ka qene thelbesore dhe marka Inter po ka perhapje me te madhe cdo dite.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.