Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

873 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – “Eshte arritur marreveshja Inter-Marotta: Ja cfare pozicioni do te kete”. Lajmin e jep…

E FUNDIT – “Eshte arritur marreveshja Inter-Marotta: Ja cfare pozicioni do te kete”. Lajmin e jep…
Inter Club Staff

Me sa duket ne keto minuta kemi nje lajm shume te rendesishem per sa i perket te ardhmes dirigjenciale te Interit. 

Steven Zhang u tregua i vaket ne konferencen e zyrtarizimit te tij per President.

Ai tha: “Nuk ka asnje marreveshje ne kete moment me askend, por une me te miret i dua tek Interi. Lojtare apo drejtues qofshin.”

Ishte e njejta gje sikur te thone: duhet te presim qe Marotta te lirohet perfundimisht nga Juventusi.

Por sipas lajmeve te fundit keto minuta duket se Marotta do te vishet me te vertete zikalter.

Kete gje e ko konfirmuar vetem pak minuta me pare Fabrizio Biasin, o cili ka “zyrtarizuar” te ardhmen si interist per ish-drejtuesin e bardhezinjve.

Marotta keshtu do te perforcoje baterin e drejtuesve tek Interi por pa i hequr fuqi CEO-s aktual Alessandro Antonello.

Nderkohe, ajo qe ka shkruar Biasin ne profilin e tij Twitter eshte:

“Inter-Marotta, ka marreveshje mbi gjithcka (duhet kuptuar vetem koha kur do te ndodhe tashme).”

“Ish-drejtuesi i Juventusit do te behet administratori delegat i zikalterve (por me sa duket jo ne vend te Antonellos, por do te jete bashke me te ne kete post).”

Kjo eshte ajo qe ka shkruar Biasin. Te mos harrojme qe ai eshte nje nga gazetaret me afer Interit dhe njihet nga te gjithe miqesia e tij e afert me Ausilion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.