Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,593 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – FIFA i dergon Interit nje lajmerim per denoncimin e Florentinos. Inter i kthen pergjigje duke…

E FUNDIT – FIFA i dergon Interit nje lajmerim per denoncimin e Florentinos. Inter i kthen pergjigje duke…
Inter Club Staff

Ne fillim u duk si nje shaka dhe shume e pane si nje lajm te pavertete duke arritur deri aty sa akuzuan edhe mediat qe e kishin shkruar apo ne qe e kishim perkthyer, por nuk eshte aspak keshtu.

Real Madrid ka denoncuar me te vertete Interin tek FIFA.

E keshtu, edhe pse Modric tek Interi nuk do te vije (te pakten ne kete sesion merkatoje), ceshtja Modric vazhdon ende.

Pas vendimit te Real Madrid qe nuk e lejoi kroatin te transferohet tek Interi pavarsisht kerkeses se tij per tu larguar, klubi spanjoll duket se ka vendosur ta denoncoje Interin per sjellje jo te ndershme ne drejtim te Realit sepse sipas tyre, Interi ka kontaktuar lojtarin pa folur me pare me ata.

Sipas asaj qe tregohet nga Sky Sport, Interi ka bere me dije se ka mare nje komunikate informuese nga FIFA ne te cilen behet me dije se Real Madrid deshiron ti shkoje deri ne fund ceshtjes Modric sepse e konsiderojne jo korrekte sjelljen e Interit dhe metodat e perdorura nga zikalterit per te komunikuar me Modric.

Real Madrid mendon se Interi ka thyer shume rregullatore ne kete tratative.

Interi nderkohe eshte pergjigjur me ane te nje emaili te detajuar duke treguar se nuk ka pasur asnje kontakt te drejtperdrejte me lojtarin dhe nuk e ka thyer kurre rregulloren.

Nese do te kete me te vertete vendime ekstreme nga FIFA, atehere do te hapet nje hetim i mirefillte per te pare nese jane kushtet e duhura per tu denuar Interi ose jo.

Por askush ne shtepine zikalter nuk e priste kete sjellje nga Florentino Perez dhe nga Real Madrid sepse gjithmone mardheniet ndermjet dy klubeve kane qene mjaft te mira por me sa duket, presidenti i Real Madrid nuk e pertyp dot faktin qe nje lojtar i tij mund te deshiroje me aq deshire Interin sa Modric. E per me shume kur behet fjale per lojtarin me te mire ne skuader…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.