Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Flet agjenti i Lautaros: “Me duket se po harroni dicka te rendesishme: Lautaro nuk…”

E FUNDIT – Flet agjenti i Lautaros: “Me duket se po harroni dicka te rendesishme: Lautaro nuk…”
Inter Club Staff

Pas nje dopiete te mrekullueshme te shenuar diten e djeshme kunder Milanit dhe qe i ka dhene Interit mundesi te kaloje ne finalen e Kupes se Italise, Lautaro tashme eshte kthyer ne qender te mediave.

Ai edhe njehere tjeter ka treguar se eshte prezent ne kete finale sezoni dhe deshiron te habise akoma edhe me shume.

Nderkohe, agjenti i Lautaros, Alejandro Camano ka dhene nje interviste teper te rendesishme pak ore me pare.

Lautaro eshte shume i lumtur pas ndeshjes se djeshme?

“Ka rinovuar me Interin sepse ndihet pjese ne nje projekt te rendesishem. Nese i shkon mire Interit, Lautaro eshte i lumtur. Me duket se disa e harrojne kete gje kaq te rendesishme.”

Duket sikur zerat e merkatos e bezdisin…

“Jo, e rendesishme eshte ajo qe ndodh ne fushe. Bashkimi ndermjet lojtareve dhe tifozeve te Interit eshte i rendesishem.”

“Ne vitin e ardhshem ai ka objektiv te rritet akoma edhe me shume.”

Keshtu nuk do te degjoje ofertat e klubeve te medha?

“Forza Inter, vlen skuadra dhe klubi.”

Po Lukaku? Lautaro shpreson qe Lukaku te rikthehet ne Milano te Interi?

“Ajo qe eshte me e mira per Interin eshte me e mira per Lautaron.”

“Scudetto dhe Kupa e Italise. Dy objektiva te medha per Interin qe te mbyllet sezoni ne menyren me te mire te mundshme.”

Inzaghi po e menaxhon mire. Raporti i tyre eshte i mire?

“Patjeter, cdo gje perfekte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.