Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

5,823 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Gabigol transferohet tek Flamengo: ja shifrat dhe detajet

E FUNDIT – Gabigol transferohet tek Flamengo: ja shifrat dhe detajet
Inter Club Staff

Tashme nuk ka asnje dyshim: jemi vetem disa minuta larg zyrtarizimit te marreveshjes se shitjes se brazilianit Gabigol tek Flamengo.

Ne keto caste, sipas asaj qe ka treguar pak me pare gazetari i Gazzetta dello Sport, Nicolo Schira, Interi ka pranuar oferten e skuadres braziliane per te.

Ai keshtu do te largohet per shifren e 18 milione eurove plus 20% te shumes se shitjes ne te ardhmen.

Ai do te nenshkruaje gjithashtu nje kontrate deri ne 2024 per 4 milione euro ne sezon.

Marreveshja eshte totale dhe Gabigol mund te quhet qe tani nje lojtar i Flamengos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.