Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

731 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, arrihet marreveshja per blerjen e sulmuesit te talentuar: ja detajet!

E FUNDIT – Inter, arrihet marreveshja per blerjen e sulmuesit te talentuar: ja detajet!
Inter Club Staff

Inter me ne fund ka arritur te siguroje sherbimet e sulmuesit shume te talentuar te Luzernes ne Zvicer, Darien Males.

Ai ka lindur ne vitin 2001 dhe ka qene ne pronesi te zvicerianeve, por sot ka qene ne Milano per te zhvilluar vizitat mjekesore me zikalterit.

Males ne fillim ka shkuar ne kliniken Humanitas di Rozzano ku ka kryer testet e nevojshme dhe me pas eshte paraqitur prane CONI.

Tashme ka mbetur vetem te nenshkruhet kontrata qe do e lidhe lojtarin me klubin zikalter per shume vite.

Sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio, Interi ka paguar jo pak per lojtarin: ai ka kushtuar rreth 4 milione euro plus bonuse.

“Darien Males i ka kryer me sukses vizitat mjekesore dhe kontrollet tek CONI, tashme eshte nje lojtar i Interit.”

“Sapo te firmose me Interin ama, nuk do te qendroje ne Milano por do te niset direkt per tek Genoa.”

“Ai do te huazohet tek ata deri ne fund te sezonit dhe Interi shpreson se lojtari do te kete shume minuta duke pare se ka investuar jo pak per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.