Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,072 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, cfare oferte qesharake Atletico Madrid per Lautaro Martinez: ja detajet! Marotta direkt…

E FUNDIT – Inter, cfare oferte qesharake Atletico Madrid per Lautaro Martinez: ja detajet! Marotta direkt…
Inter Club Staff

Ne pritje per te marre vesh se cfare do te ndodhe me shitjen e Achraf Hakimi, je tratative qe ka kohe qe ka filluar, Interi po kerkon te blindoje lojtaret e tjere.

Nje i paprekshem eshte Romelu Lukaku, por zikalterit me sa duket duan qe te mbajne edhe lojtare te tjere ne Milano.

Per sa i perket Lukaku, ai kerkohet me ngulm nga skuadra e Chelsea, por zikalterit nuk duan qe ta leshojne per asgje ne bote belgun.

Nderkohe, per shokun e repartit te tij, Lautaro Martinez po flitet shume ne oret e fundit dhe me sa duket ka pasur nje oferte te Atletico Madrid.

“Klubi i Diego Pablo Simeones ka bere tentativen e pare per Lautaro Martinez por qe ka shkuar shume keq.”

“Sipas lajmeve te fundit qe na kane ardhur, Atletico Madrid e ka filluar sulmin e saj per Lautaron me nje oferte 40-50 milione euro per Interin.”

“Por kjo ka qene nje tentative qe ka deshtuar qe ne fillim, sepse Beppe Marotta as nuk e ka marre ne konsiderate ate.”

“Sipas tij, Lautaro kushton shume me shume se aq dhe Interi ne kete moment nuk e ka ne merkato aspak lojtarin.”

“Duket se Atletico Madrid ka menduar se mund te perfitoje nga rasti dhe nga veshtiresite ekonomike te Interit, por dicka e tille nuk do te ndodhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.