Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

698 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, ja te rejat nga formacioni: “Conte ndryshon gjithcka: ul ne pankine Gagliardinin dhe…”

E FUNDIT – Inter, ja te rejat nga formacioni: “Conte ndryshon gjithcka: ul ne pankine Gagliardinin dhe…”
Inter Club Staff

Mungon shume pak nga debutimi i Interit ne kampionatin 2020-2021.

Ne kete ndeshje do te marrin pjese 1000 tifoze te Interit, nder te cilet, do te kete nje prezence te madhe te mjekeve dhe infermiereve te Spitalit Sacco dhe Spitalit Humanitas per to falenderuar per ate qe kane bere per betejen ndaj pandemise.

Conte keshtu, duket se ka hequr dore nga Roberto Gagliardini nga minuta e pare dhe do ta ule ne stol ate.

Keshtu, ai ka vendosur qe te aktivizoje nga minuta e pare Brozovic i cili ka fituar balotazhin me italianin.

Nderkohe, Vidal do e nise nga pankina kampionatin e tij te ri me Interin. Hakimi dhe Perisic pritet te luajne ne krahet e majte dhe te djathte.

Christian Eriksen do te jete lojtari qe do te inspiroje sulmuesit me lojrat e tij pash shpines se tyre.

Nderkohe, ky me poshte eshte edhe formacioni i mundshem zikalter i treguar grafikisht pak me pare nga Sky Sport:

INTER (3-4-1-2): Handanovic, D’Ambrosio, Bastoni, Kolarov; Hakimi, Barella, Brozovic, Perisic; Eriksen; Lukaku, Lautaro. 

Per sa i perket Fiorentines se Iachinit, nuk eshte zgjidhur ende dyshimi ndermjet Pezzella dhe Ceccherini.

Nese Pezzella do ja dale, ateherre do te luaje ai me Milenkovic, ky i fundit eshte edhe i vezhguari special sot nga Interi (nese do te largohet Skriniar, thuhet se ai mund te jete zevendesuesi).

Njeri ndermjet Duncan dhe Bonaventura, do te luaje me Castrovillin ne mesfushe.

Nderkohe, ky me poshte pritet te jete formacioni titullar i Fiorentines sot ndaj Interit ne Meazza:

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Pezzella, Caceres; Chiesa, Bonaventura, Amrabat, Castrovilli, Biraghi; Kouamé, Ribery.

Burimi: Sky Sports.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.