Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

854 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, Marotta mbyll goditjen e pare per sezonin 2020-21. “Ka firmosur nje kontrate kater vjecare.”

E FUNDIT – Inter, Marotta mbyll goditjen e pare per sezonin 2020-21. “Ka firmosur nje kontrate kater vjecare.”
Inter Club Staff

Nje lajm shume i mire vjen ne keto caste nga mediat Italiane dhe behet fjale per goditjen e pare te Interit per sezonin 2020-21.

Interi me sa duket ka arritur te siguroje grekun Georgios Vagiannidis (kemi folur shume edhe ne te kaluaren per nje interesim te Interit).

Ai ka qene ne skadence kontrate me Panathinaikos qe ka deshtuar ti rinovoje kontraten duke bere qe Marotta te perfitoje dhe ta mbylle kete marreveshje bashke me Ausilion.

Kete lajm e ka dhene vetem para pak minutash TuttoMercatoWeb e cila ka treguar keshtu edhe detaje te ketij opracioni duke zbuluar edhe shifrat.

“Interi me ne fund e ka bere goditjen e saj te pare zyrtare per sezonin e ri qe po vjen: ai quhet Georgios Vagiannidis.”

“Mbrojtesi i dajthte 18 vjecar ka firmosur nje kontrate katervjecare me klubin zikalter per 300 mije euro ne sezon.”

“Nderkohe, Panathinaikos edhe pse e kishte lojtarin ne skadence do te marre 400 mije euro per shkak te klauzoles se rritjes se lojtarit.”

“Do te jete Antonio Conte tani qe do te vleresoje nese lojtari do te luaje menjehere me skuadren e pare apo do te huazohet. Por qellimi eshte qe ai te provohet ne vere.”

“Keshtu ai do te behet greku i katert qe do te veshe fanellen e Interrit pas Georgatos, Choutos dhe Karagounis.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.