Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

807 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter-Nainggolan, ne marreveshje do te perfshihet Santon! Shifra e transferimit eshte…

E FUNDIT – Inter-Nainggolan, ne marreveshje do te perfshihet Santon! Shifra e transferimit eshte…
Inter Club Staff

Vazhdojne konfirmimet e njepasnjeshme: eshte Radja Nainggolan njeriu i merkatos per Interin kete vere. 

Pasi nje marreveshje deshtoi sezonin e shkuar, lojtari tashme ka prishur cdo marreveshje me skuadren romane qe ne janar dhe pritet te transferohet tek Interi ditet e para te korrikut, disa dite perpara fillimit te grumbullimit te Interit ne Appiano.

Drejtuesit e Interit ne keto momente po bejne maksimumin qe te sjellin ne urdherat e Spallettit te preferuarin e tij nga merkato dhe lojtaret e propozuar tek Roma kane qene te shumte per te ulur shifrat e akordit.

Nese kemi konfirmime per shifrat qe do te jene diku ndermjet 20 deri en 24 milione euro cash per Romen per kartonin e lojtarit, ne Rome do te shkoje edhe Zaniolo por bashke me te edhe nje surprize.

Atehere kur askush nuk e priste, ne marreveshje do te perfshihet edhe Davide Santon, lojtari zikalter qe ka luajtur nje sezon shume te dobet me Interin duke u vene shpesh here ne qender te kritikave te tifozeve per gabimet trashanike te tij ne fushen e lojes.

Duket se neser do te kete nje takim ne Trigoria ndermjet drejtuesve te Romes dhe agjenteve te lojtarit per te diskutuar rrogen e re dhe kalimin e tij perfundimtar ne kryeqytet.

Interi siguron Nainggolan keshtu dhe ne Rome shkojne 24 milione euro plus kartoni i Zaniolo dhe ai i Santon. 

Te gjithe te kenaqur, apo jo?!

Keshtu eshte shprehur pak minuta me pare Alfredo Pedulla.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.