Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

750 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, vjen oferta e pare nga Franca per Brozovic? Ja shifrat dhe detajet!

E FUNDIT – Inter, vjen oferta e pare nga Franca per Brozovic? Ja shifrat dhe detajet!
Inter Club Staff

Merkato e Interit duhet te kaloje me perpara nga shitjet. Per te arritur objektivat e merkatos, klubi zikalter do duhet qe te largoje disa lojtare me pare.

Nder keta lojtare, eshte edhe emri i Marcelo Brozovic, mbi te cilin me sa duket eshte klubi i Monaco ne France.

“Ne Montecarlo ka mberritur ne pankine Niko Kovac, ish-tranjeri i Kroacise dhe sipas udhezimeve te tij, Monaco duhet te bleje Brozovic.”

“Nje muaj me pare, francezet kishin ofruar 22 milione euro, por tani jane gati te bejne nje sulm tjeter per lojtarin.”

“Per sa i perket te tjerave, ne muajn e fundit, Brozo ne Milano eshte larguar shume me Interin.”

“Nga njera ane patenta per drejtimin e automjetit ne gjendje te pire dhe nga ana tjeter nje zenke ne nje spital, kane bere qe lojtari te gjobitet dhe zikalterit te mendohen dy here per nje te ardhme me te ne skuader.”

“Prandaj, shanset qe ai te largohet jane shume te larta dhe tashme e shohin te gjithe shume larg Interit ne sezonin e ri”, lexohet te La Gazzetta dello Sport.

“Interi po kerkon para per ti dhuruar Antonio Contes endrren Kante dhe Brozo eshte nje nga lojtaret e medhenj qe mund te sakrifikohet.”

“Sapo ai te shitet, Interi do te hidhet ne sulm per lojtari ne Chelsea.”

“Klauzola e largimit te kroatit – qe ka skaduar ne korrik – eshte me lart se vlera e tij: plot 60 milione euro.”

“Por ne nje kohe pandemie, te gjithe kushtojne me pak: prandaj Interi po tenton qe ta shese lojtarin per shifren e 40 milione eurove.”

“Ne kete rast, zikalterit do te merrnin nje assist shume te rendesishem per Kante qe kushton diku tek 50 milione euro.”

“Mediat angleze vazhdojne gjithashtu te flasin per kete tratative, dhe kane hipotezuar madje edhe ndonje shkembim te mundshem Chelsea-Inter.”

“Por deri me tani, nuk ka asgje konkrete me Chelsean. Brozovic ka valixhen gati dhe mund te shkoje tek Monaco ku do te gjente Kovac.”

“Mendohet se ne oret e fundit ka ardhur nje oferte e re nga Monaco qe mund te varjoje (sipas Sport Italia) tek 26-28 milione euro, por Interi vazhdon te kerkoje 40 milione euro.”

“Mbase mund te gjendet nje rruge e mesme qe te kenaqe te dyja palet. Interi e ka me nxitim qe me pas te beje all-in per Kante.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.