Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, zbulohet oferta e fundit e PSG per Icardin: ja shifrat!

E FUNDIT – Inter, zbulohet oferta e fundit e PSG per Icardin: ja shifrat!
Inter Club Staff

Paris Saint Germain duket se po leviz ne menyre te rendesishme ne drejtim te Mauro Icardit dhe per qendrimin e tij ne kryeqytetin francez.

Sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio, ne fakt, klubi francez ka formuluar keshtu oferten e pare per klubin e Interit.

“Ne tavolinen e Interit dhe drejtuesve te saj eshte oferta e shkruar e zeza mbi te bardhe: 50 milione euro plus 10 milione euro cash. Jo te gjithe te lehte per tu arritur.”

“Nje shifer me e ulet kjo ne krahasim me ate qe eshte rene dakort veren e kaluar kur u vendos edhe huazimi.”

“Gjithesesi, problemi ne kete moment eshte se opsioni prej 70 milione eurosh i Paris Saint Germain skadon ne 31 maj.”

“Kjo eshte nje date qe i jep nxitim edhe PSG sepse deri ne kete date e ka te blinduar marreveshjen e rroges me Icardin, pas kesaj date, ata do te duhet te negociojne me te.”

“Po kaloi kjo date, ata do duhet te negociojne perseri nga e para me Interin por edhe me vete lojtarin.”

“Interi dhe PSG gjithesesi mund te shtyne te drejten e blerjes edhe per me vone, por edhe per kete do te duhet perseri dakordesia e lojtarit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.