Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

539 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inzaghi humbet nje sulmues per ndeshjen ndaj Lazion: “Sapo eshte demtuar me Kombetaren.”

E FUNDIT – Inzaghi humbet nje sulmues per ndeshjen ndaj Lazion: “Sapo eshte demtuar me Kombetaren.”
Inter Club Staff

Nderkohe qe sot te gjithe flisnin per friken e komebtareve dhe per rrezikun e demtimeve ja tek ka ardhur nje lajm shqetesues per Interin.

Gjithcka eshte bere me dije nga Argjentina e larget, ku njeri nga lojtaret zikalter eshte demtuar me kombetaren e tij.

“Behet fjale per Joaquin Correa. Ky lojtar nuk ka marre pjese ne stervitjen e fundit te skuadres per shkak te nje demtimi.”

“Ai nuk ka zhvilluar stervitjen e plote por ka bere nje pune te diferencuar sepse nga ndeshja ne El Monumental ka dale i demtuar.”

“Kete gje e ka pranuar vete tranjeri Scaloni, i cili ka shpjeguar se lojtari ne fundin e ndeshjes ka njere nje shqetesim.”

“Nisur nga kjo, si fillim gjendja e Tucu Correa do te vleresohet ne Kombetare dhe me pas do te merret nje vendim per te.”

“Nese demtimi eshte serioz, ai do te niset direkt per ne Milano, ku do te filloje edhe fazen e rekuperimit.”

“Nese jo, ai do te qendroje i gurmbulluar me Argjentinen. Por ky lajm eshte shume i keq per Inzaghin: me siguri El Tucu do te mungoje ndaj Lazios. Kjo sepse nuk ekziston koha e nevojshme per te bere vleresimet e duhura rreth demtimit te tij”, tregon Fc Inter News.it.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.