Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Karamoh nuk eshte stervitur sot. Ne lufte per te ka hyre nje skuader tjeter franceze…

E FUNDIT – Karamoh nuk eshte stervitur sot. Ne lufte per te ka hyre nje skuader tjeter franceze…
Inter Club Staff

Per disa ore mbyllet merkato ne France dhe pritet qe keto ore te fundit te dergojne Karamoh ne France. 

Gjate dites se djeshme kemi folur per interesimin e Saint-Ettiene per lojtarin qe pritet te mos luaje kete sezon per Interin edhe pse nga shumica e mediave kete vere eshte pare si nje lojtar qe do te qendronte tek zikalterit.

Ardhja e Keita Balde dhe e Politanos por edhe rezistenca per shitje qe beri Antonio Candreva ka bere qe Interi te sakrifikohe pikerisht francezin edhe pse ai do te largohet vetem ne huazim.

Ne keto minuta, Sky Sport ka treguar te rejat e fundit rreth kesaj tratative:

“Yann Karamoh eshte gjithmone e me shume larg Milanos, por mbetet per tu kuptuar se cili klub do arrije ta beje te sajin lojtarin.”

“Tashme nuk eshte vetem Saint-Ettiene, por nje klub tjeter nga Ligue 1 i eshte shtuar gares per sherbimet e talentit te Interit.”

Kete gje e tregon Gianluca Di Marzio tek Sky i cili vazhdon:

“Nuk eshte vetem Saint-Ettiene sepse ne oret e fundit eshte futur ne menyre prepotente edhe Bordeaux.”

“Lojtari sot nuk eshte stervitur me skuadren ne Appiano Gentile ne pritje te lajmeve dhe keshtu duket shume afer largimit.”

“Ne kete moment e ardhja tij eshte larg Milanos, por vetem ne huazim te thjeshte. Pa te drejte blerje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.