Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Keita firmos me Interin, niset me shpejtesi drejt klinikes mjekesore te CONI dhe pastaj…

E FUNDIT – Keita firmos me Interin, niset me shpejtesi drejt klinikes mjekesore te CONI dhe pastaj…
Inter Club Staff

Ja tek jemi: Keita Balde Diao eshte nje lojtar i Interit tashme dhe para pak minutash ka firmosur ne seline e Interit kontraten qe e lidh ate me zikalterit deri ne 2023.

Natyrisht qe kjo kontrate do te behet e vlefshme nese Interi vendos qe ne fund te huazimit te perdori te drejten e blerjes per te.

Sic e tha edhe Gazzetta sot ne mengjes, ai do te kushtoje 5 milione euro per huazimin + 30 milione euro e drejta e blerjes. Keshtu, ai do te jete i gatshem edhe ne Champions League ku mund te futet pa problem ne listat UEFA.

Por perpara se te kalojme tek axhenda e Keita, kjo eshte video e mberritjes se tij ne zyrat e klubit ne qender te Milanos:

Ndersa kjo eshte video ku ai del nga selia e Interit dhe thote nje “Forza Inter” per here te pare:

Por per ku eshte drejtuar tani Keita? 

Sipas asaj qe tregon Sky Sport, ai eshte drejtuar drejt Qendres Mjekesore te CONI ne Milano ku do te meret leja sportive dhe me pas do te niset direkt per ne Appiano Gentile ku do te zhvilloje stervitjen e pare me bluzen zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.