Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

550 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Marotta nuk fshihet me: “A eshte e ardhmja ime tek Interi? Mund t’ju them se…”

E FUNDIT – Marotta nuk fshihet me: “A eshte e ardhmja ime tek Interi? Mund t’ju them se…”
Inter Club Staff

Ajo qe eshte deklaruar sot eshte totalisht e bujshme duke pare lajmet qe kane qarkulluar me shumice keto kohe per kete ceshtje. 

Po flasim per Beppe Marotten dhe per nje transferim te mundshem te drejtuesit te njohur italian tek Interi.

Me ne fund ka ardhur konfirmimi nga vete Beppe Marotta i cili ka thene: 

“A eshte e ardhmja ime tek Interi? Mund t’ju them vetem se kjo eshte nje nga mundesite”.

Keto kane qene fjalet e ish-drejtuesit te Juventusit ne Castelfranco Veneto gjate ceremonise se “Radicchio d’oro”.

“Me siguri do te qendroj ne Itali”, jane frazat e tjera te sjella nga Corriere dello Sport nderkohe qe konfirmojne edhe njehere afersine e ish-drejtuesit te Juventusit me klubin zikalter.

“Eshte nje deklarate decizive kjo, pikerisht sot, sepse mund ta themi me plot gojen se ka filluar countdown per Marotten interist – nenvizon e perditdshmja romane -.”

“Mbase me disa lojera fjalesh, por mjaftojne per te kuptuar se situata eshte ne fazen e saj me te nxehte.”

“Drejtuesi qendroi shtate vite tek Juventusi duke fituar pafund por tani do te jete perkrah Piero Ausilios per te tentuar te beje te njejten gje edhe tek Interi.”

“Gjithesesi per momentin eshte gjithcka sekrete. Marotta thote se nuk deshiron te flase, por menjehere sapo te hapet merkato, ai do te behet efektiv per Interi.”

“Eshte ceshtje kohe tashme per ta pare tek Interi, pritet vetem qe te zyrtarizohet. Ai eshte nje njeri qe jep maksimumin kudo, pikerisht si tek Juve por tek Interi synimi i tij i vetem do te jete fitorja tek zikalterit.”

“Suning deshiron qe te perserise (shpresohet ne rezultate te ngjashme) sukseset ne te kaluaren e Marottes tek zikalterit sepse per hir te vertetes ai eshte drejtuesi me me peshe ne Itali sot per sot.”

“Marotta tek Interi do te jete nje veper e Steven Zhang qe e ka menduar me detaje transferimin e tij dhe pozicionin qe ai do te kete.”

“Me te ka pasur qe ne momentin e pare nje mardhenie shume te mire qe kur jane takuar per here te pare ne sekret te plote pak perpara se te jepej lajmi se ai do te largohej nga Juventusi. Pra, gjithcka ka kohe qe zihet…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.