Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Mourinho: “Joao Mario tek United? Perse jo, ai gjithmone…”

E FUNDIT – Mourinho: “Joao Mario tek United? Perse jo, ai gjithmone…”
Inter Club Staff

Joao Mario duket se ka admirues te fshehte. 

I intervistuar per te perditshmen portugeze Record, Jose Mourinho, tranjeri i Manchester United ka thene fjale teper te rendesishme per lojtarin e Interit qe luajti 6 muaj ne Angli.

Joao Mario eshte huazuar nga Interi per 6 muaj tek West Ham dhe eshte ne pritje te ofertave per te.

Nderkohe, Mourinho ne intervisten e tij per Record eshte ndalun posacerisht tek portugezi ne pronesi te Interit dhe ka thene:

“Do te me pelqente sikur te qendronte ne Angli. Per ate do te ishte shume mire, duke pare qe ka nisur nje proces dhe eshte shume mire ta coje deri ne fund.”

“Eshte nje proces qe mund ta beje te tregoje vlerat e tij dhe te konfirmohet ne futbollin anglez.”

“Per rritjen e tij, qendrimi ne Premier do te ishte nje opsion shume i mire.”

Mourinho eshte aq shume i bindur per fjalet e tij sa nuk i mbyll dyert as nje transferimi te lojtarit zikalter tek Manceshter United:

“Ai tek United? Perse jo, me ka pelqyer gjithmone.”

“Por edhe West Ham eshte nje klub historik, i rendesishem, qe deshiron te rritet.”

“Joao eshte shume mire: eshte nje njeri qe mendon shpejt dhe jep pasen atehere kur duhet. I duhet vetem pak me shume agresivitet.”

“Per sa me takon mua pastaj, e perseris: me pelqen dhe me ka pelqyer gjithmone si lojtar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.