Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,210 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Ne Angli jane te bindur: Martial do te transferohet me 0 tek Interi! Ne oret e fundit…

E FUNDIT – Ne Angli jane te bindur: Martial do te transferohet me 0 tek Interi! Ne oret e fundit…
Inter Club Staff

Ai ka qene edhe ne te kaluaren i lidhur me nje kalim te mundshem tek Interi. 

Po flasim per Anthony Martial, francezin e Manchester United qe ne merkatot e kaluara eshte perfolur se mund te perfundonte tek Interi ne nje megaoperacion qe perfshinte transferimin e Ivan Perisic tek Manchester United por ne ate kohe nuk u be asgje.

Gjithesesi, interesi i forte i Interit ne drejtim te Anthony Martial eshte i njohur tashme.

Sulmuesi francez i Manchester United eshte ne skadence kontrate ne fund te ketij sezoni (2019) dhe me Red Devils per momentin tratativat per rinovimin e kontrates nuk jane aspak te mira.

Ky eshte motivi kryesor qe Interi po tenton te futet, por jo vetem sepse ne janar duhet filluar te mendohet seriozisht se si mund te arrihet tek lojtari me nje kontrate joshese.

Kujtojme qe sipas rregullave te UEFA-s, nje lojtar mund te nenshkruaje nje kontarte me nje klub tjeter ne 6 muajt e fundit te kontrates.

Ky operacion natyrisht nuk eshte aspak i lehte, por Interi do te beje gjithcka cfare ka ne dore te arrije tek francezi qe pelqehet shume nga te gjithe per krahun e majte te sulmit.

Ne Angli ne kete moment, sinjalin e pare e japin kompanite e basteve (pervec tabloideve qe kane kohe qe flasin per kete operacion), te cilat kane shpallur Interin si favorite per Martial.

Sipas DailyStar, nje kalim i mundshem i Martial tek Interi kuotohet nga kompanite e  basteve me vetem 3/1, shume me pak se pretendentet e tjere si Juventus, Everton, Monaco apo Milan.

1491047_e

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.