Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA ANGLIA – “Marotta ben qe te deshtoje transferimi i Eriksen ne Premier: ai ka kerkuar…”

E FUNDIT NGA ANGLIA – “Marotta ben qe te deshtoje transferimi i Eriksen ne Premier: ai ka kerkuar…”
Inter Club Staff

Christian Eriksen eshte nje teme e nxehte tek Interi: nderkohe qe ai po tenton te fitoje besimin e Contes, ai gjithashtu mund te largohet nga zikalterit.

Trekuartisti shihet si nje mundesi e mire rikthimi ne Premier League nga shume skuadra te ishullit britanik.

Tottenham po studion si ta riktheje ate, por edhe Arsenal dhe Manchester United mund te bejne nje tentative ne ditet e fundit.

Gjithesesi, duket se ka deshtuar nje tratative e rendesishme per te ne oret e fundit dhe shkaktar per kete ka qene… Beppe Marotta. Ose te pakten keshtu tregojne ne Angli.

“Behet fjale per Leicester, qe ka komunikuar me Interin per te marre danezin me titull te perkoheshem per gjashte muaj ne Angli.”

“Por me sa duket, Foxes jane ndaluar menjehere nga Marotta, duke qene se ai i ka pere hovin dhe i ka kerkuar atyre pagesen e rroges se plote per lojtarin.”

“Leicester e deshiron ate, por nuk do te paguaje 100% te rroges, por vetem gjysmen e saj, por Marotta i eshte kthyer me nje ‘nuk behet fjale’ anglezeve.”

“Lojtari merr 300 mije sterlina ne jave, dhe Vardy me Schmeichel, qe jane me te paguarit, marin vetem dicka me shume se 100 mije sterlina ne jave.”

“Sipas tyre, Interi duhet te paguaje te pakten gjysmen e rroges qe ai te transferohet atje por Marotta e ka mbyllur kete diskutim me nje ‘jo faleminderit’.”

Burimi: The Independent.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.