Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

965 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT, nga Anglia – Vecino tek Chelsea, jemi afer: kontakti i pare zyrtar: ja sa kerkon Interi!

E FUNDIT, nga Anglia – Vecino tek Chelsea, jemi afer: kontakti i pare zyrtar: ja sa kerkon Interi!
Inter Club Staff

Interi po kerkon te pakten nje blerje ne mesfushe dhe ne keto momente flitet se eshte ne gjurmet e Arturo Vidal. 

Por me pare duhet qe te shitet dikush nga skuadra aktuale pervec Joao Marios.

Portugezit mund ti shohet edhe Matias Vecino, njeriu i Championsit qe mund te largohet me te vertete kete vere nga Interi.

Ne gjurmet e uruguajanit eshte Chelsea i Sarrit, nje njeri qe e admiron shume lojtarin.

Sipas asaj qe tregon Evening Standart, Blues kane kontaktuar sot zyrtarisht Interin dhe kontaktet kane filluar qe ne fundjave dhe mendohet se Londinezet kane folur me Interin pikerisht per Vecinon.

Chelsea ka blere edhe Jorgingo bashke me Green ne mesin e fushes, por ne weekend ne Nice presidenti Abramovich dhe drejtuesja Marina Granovskaja kane hedhur bazat e para per disa tratativa.

Matias Vecino eshte nje nga lojtaret qe Sarri ka kerkuar me patjeter per Chelsean e tij te ri.

Tekniku e ka drejtuar lojtarin qe ne kohen e Empolit dhe Blues keshtu duket se kane perdorur miqesoren ndermjet Chelsea dhe Interit per te kerkuar zyrtarisht lojtarin: Interi e vlereson ate 35 milione euro. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.