Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

440 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA ARGJENTINA – “Dybala-Juventus merr fund por ja klubi i pare qe takon agjenti: pikerisht…”

E FUNDIT NGA ARGJENTINA – “Dybala-Juventus merr fund por ja klubi i pare qe takon agjenti: pikerisht…”
Inter Club Staff

Lajmi i dites per sot ka ardhur direkt nga Torino: Paulo Dybala nuk do te rinovoje kontraten e tij me Juventusin.

Takimi i bere diten e sotme ndermjet Jorge Antun, agjentit te lojtarit, dhe drejtuesve te Juventusit, nuk ka sjelle rezultatet e duhura.

Sipas asaj qe eshte konfirmuar sot nga te gjitha palet ne rruge jo zyrtare por edhe nga mediat eshte se La Joya nuk do te rinovoje kontraten e tij.

Ai ne daten 30 qershor 2022 do te jete gati te largohet nga Juventusi me parameter zero ne cdo skuader qe deshiron.

Por me sa duket ne Argjentine i kane idete e qarta qe tani se kush jane skuadrat qe jane te interesuara per te.

Ja cfare shkruan sot TYC SPORTS: “Tashme eshte konfirmuar cdo gje ashtu si e kishim thene edhe me pare: Dybala nuk do te rinovoje me Juventusin.”

“Mbi lojtarin jane shume klube e nder keto klube eshte Interi, nje skuader me te cilen agjenti i Dybala ka nje takim ne ditet e ardhshme.”

“Inter do te jete pikerisht klubi i pare qe agjenti i lojtarit do te takoje. Pas ketij takimi do te kuptohen shume gjera per destinacionin e lojtarit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.