Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA AS NE SPANJE – Inter, ne gare per Thuram futet edhe nje gjigand spanjoll? “Ja detajet: ata duan…”

E FUNDIT NGA AS NE SPANJE – Inter, ne gare per Thuram futet edhe nje gjigand spanjoll? “Ja detajet: ata duan…”
Inter Club Staff

Te gjithe te cmendur pas Marcus Thuram. Ne menyre te papritur, sulmuesi i Borussia Moenchengladbach eshte ne qender te deshirave te skuadrave te medha Europiane.

Lojtari ka nje kontrate ne skadence ne 2023, dhe duket se vitrina e Boterorit ne Katar e ka bere ate teper te lakmueshem per shume klube ne Europe.

Ne oret e fundit, nje lajm i rendesishem nga Spanja ka ardhur nga media e shkruar AS, e cila tregon keshtu per nje pretendente te re per lojtarin e Borussia Moenchengladbach.

“Ne gare per Thuram eshte prej kohesh Inter, por edhe skuadra e Bayern Munich qe njihet per peshkimin e saj ne Bundeslige”.

“Por kujdes, sepse per Thuram eshte e interesuar edhe Tottenham, por edhe Arsenal nga Premier League”.

“E pikerisht te gjitha ketyre skuadrave me lart sapo i eshte shtuar skuadra Atletico Madrid, qe e shikon Thuram si nje mundesi te arte te merkatos”.

“Ata kane Joao Felix dhe Matheus Cunha ne largim e siper, dhe Thuram shihet si nje zevendes i duhur per te pakten njerin prej tyre”.

“Ne kete moment, drejtori sportiv Andrea Berta ka detyren e veshtire qe si fillim ti beje vend atij duke bere nje shitje. Por nese ai do te vinte me parameter zero, atehere ky nuk do te ishte nje problem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.