Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

958 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA DI MARZIO – Inter, kjo eshte shifra qe Borussia ka kerkuar per Akanji: “Duhet te paguhen…”

E FUNDIT NGA DI MARZIO – Inter, kjo eshte shifra qe Borussia ka kerkuar per Akanji: “Duhet te paguhen…”
Inter Club Staff

Inter eshte ne kerkim te nje mbrojtesi qendror per ti dhuruar Simone Inzaghit duke qene se ai vetem kete goditje po pret.

E per kete gje ka folur perpara pak minutash edhe Gianluca Di Marzio per Sky Sport, nderkohe qe ka treguar te rejat e fundit edhe per Cesare Casadei.

“Dje ka qene dita e Cesare Casadei te Chelsea dhe lojtari i talentuar eshte transferuar te Chelsea per nje shifer prej 15 milione plus 5 milione bonuse”.

“Ai eshte sakrifikuar per bilancin por edhe per faktin se Chelsea ne tratativen me Interin per Lukaku ka dashur Lukaku. Qe aty eshte dhene nje premtim”.

“Sot ai do te largohet drejt Anglise dhe do te beje vizitat mjekesore. Nepermjet kesaj shitje dhe asaj te Pinamontit, Inter mund te mbylle merkaton ne dalje”.

“Nderkohe, kjo sakrifice mund te beje qe Inter te perdore parate per Akanji, qe eshte zgjedhja e pare per prapavijen”.

“Borussia Dortmund ka komunikuar me Interi dhe i ka thene klubit zikalter se lojtari kushton 15 milione euro”.

“Duhet kuptuar nese Zhang do te pranoje te paguaje kete shifer apo deri ne sa milione euro mund te shkoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.