Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

1,237 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA FRANCA – Leonardo po tenton te rrembeje te PSG objektivin e madh te Interit? “Gati nje super…”

E FUNDIT NGA FRANCA – Leonardo po tenton te rrembeje te PSG objektivin e madh te Interit? “Gati nje super…”
Inter Club Staff

Me sa duket, edhe pse sezoni ende nuk ka perfunduar, merkato ka filluar te behet gjithmone e me shume prezente ne media.

Nderkohe qe kane folur shume gjate per shume emra, diten e sotme ne France flasin per nje lajm jo shume pozitiv per Interin.

Eshte pikerisht RMC Sport dhe L’Equipe, dy media shume te rendesishme franceze qe flasin ne lidhje me nje interesim te rendesishem te PSG per nje objektiv te Interit.

Ja cfare shkruajne ata: “Tashme dihet prej kohesh se Leonardo, drejtori i PSG eshte shume i kujdesshem per merkaton italiane.”

“Keshtu, pikerisht ne keto dite ai duket se eshte bashkuar ne garen per Gleison Bremer klubi i Paris Saint-Germain.”

“Ata jane te fundit dhe kane nje interes teper te forte per mbrojtesin e Torinos qe flitet prej kohesh se eshte prane Interit.”

“Duket se Leonardo deshiron te perforcoje nje repart qe ka pasur goxha probleme kete sezon ku Marquinhos dhe Kimpembe kane nevoje per ndihme duke qene se Sergio Ramos dhe Thilo Kehrer me shume skane qene se sa kane qene.”

“Leonardo po tenton te vendose kontakte prej disa javesh edhe pse jemi ne nje terren te veshtire per tu eksploruar ku Interi eshte me pare dhe PSG nuk luan me tre mbrojtesa, nje skeme qe preferon Bremer.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.