Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

426 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson: “Interi po ecen shume mire, por keni harruar dicka: shihni pak me kujdes se si ne 2022…”

Gazzetta frikeson: “Interi po ecen shume mire, por keni harruar dicka: shihni pak me kujdes se si ne 2022…”
Inter Club Staff

Me sa duket, diten e sotme, La Gazzetta dello Sport ka dashur te ndeze alarmin per kalendarin e Interit dhe ka tentuar te frikesoje keshtu zikalterit.

Duke filluar nga janari, Interi do e filloje xhiron e saj me nje muaj teper te veshtire dhe me shume perballje direkte.

La Gazzetta dello Sport shkruan: “Festat do te mbarojne prej verteti per Interin, sepse direkt me 6 janar rifillon Serie A.”

“Mesi i janarit per Interin e Inzaghit eshte nje rebelim ndaj ‘trashjes’. Ka disa perballje spektakolare Interi ne ato dite per nje muaj me radhe.”

“Interi po ecen shume mire, por keni harruar dicka: shihni pak me kujdes se si ne 2022 zikalterit perballen me te gjitha me te fortat me radhe.”

“Gjithcka fillon ne 9 janar me nje Inter-Lazio, pastaj nje Atalanta-Inter me 16, e ne mes eshte Inter-Juventus per Superkupen e Italise.”

“Ne shkurt vjen direkt derbi ndaj Milanit, me daten 6. E pastaj e ka radhen edhe Inter-Liverpool. Nje tifoz i Interit edhe mezi po pret, por edhe ka shqetesimet e veta te kuptueshme per kete periudhe te veshtire dhe intensive.”

“Keshtu, ne ato dite do te shihet se sa vlen vertete Interi dhe nese zikalterit do kene nje tjeter sjellje ndaj skuadrave te medha ne Serie A, dicka qe ka munguar shume ne takimet direkte kete sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.