Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,474 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA GAZZETTA – “Kemi edhe daten se kur do te luhet ndeshja ne stadiumin e ri: do te jete ne…”

E FUNDIT NGA GAZZETTA – “Kemi edhe daten se kur do te luhet ndeshja ne stadiumin e ri: do te jete ne…”
Inter Club Staff

Inter dhe Milan kan dale me ne fund hapur dhe me nje ide te qarte se si e shikojne te rikualifikuar te gjithe zonen e San Siros.

Me nisjen e debatit publik, duket se kane dale ne pah edhe te dhena te rendesishme rreth projektit te stadiumit te ri.

Per kete gje ka folur pak me pare dhe La Gazzetta dello Sport, qe ka shkuar deri aty sa ka parashikuar edhe daten e ndeshjes se pare ne kete impiant te ri.

“Ajo qe kemi marre vesh sot eshte per ata me zemer te forte: Meazza do te hidhet ne toke, do te shembet, per tu bere nje… fushe e gjelber”.

“Nderkohe, aty ku eshte parkingu i Meazzes sot, do te ndertohet edhe stadiumi i ri, qe ndeshjen e pare do e shohe ne sezonin 2027-2028. Mund te duket e larget dita, por te mos ju duket e tille, sepse kater sezone ikin menjehere”.

“Gjithcka do te perurohet me nje ndeshje simbolike Inter-Milan, nje miqesore si per te treguar edhe bashkepunimin ndermjet klubeve per kete hap te rendesishem historik”.

“Gjithesesi, jemi ende larg nje konfirmimi perfundimtar, por gjithcka po shkohet drejt kesaj hipoteze sepse Komuna eshte vene perballe nje zgjedhje te veshtire”.

“Ata ose do te pranojne kete projekt, ose do te mbeten me nje San Siro pa skuadra me 10 milione euro shpenzime ne sezon per tu mirembajtur nderkohe qe Inter dhe Milan do te kerkonin nje zone tjeter ne Milano per te ndertuar stadiumin e ri”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.