Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

262 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA MILANO – “Nje super lajm vjen nga Komuna: me sa duket eshte vendosur se stadiumi i ri i Interit dhe Milanit do te…”

E FUNDIT NGA MILANO – “Nje super lajm vjen nga Komuna: me sa duket eshte vendosur se stadiumi i ri i Interit dhe Milanit do te…”
Inter Club Staff

Me sa duket “Katedralja” e Populous pritet qe te behet shtepia e re e Interit dhe Milanit ne Milano: kjo eshte ajo qe behet sot me dije nga burime shume afer komunes se Milanos.

Duket se te gjitha gjerat po shkojne ne kete drejtim dhe per ceshtje javesh mund te kemi konfirmimin perfundimtar.

Kete shkruan Corriere della Sera e cila zbulon edhe detaje te tjera nga stadiumi i ri qe pritet te ndertohet ne zonen e San Siros.

“Katedralja, eshte ajo qe eshte perzgjedhur dhe jo projekti me unaza i Manica. Kjo sepse Katedralja eshte perzgjedhur per shume arsye, qe te zhvillimi i zones e deri te qendrat tregetare.”

“Nderkohe, nga komuna bejne me dije se tashme edhe miratimi per projektin e ri eshte vetem nje ceshtje kohe.”

“Por mes fjaleve dhe veprave eshte dicka shume e rendesishme: zgjedhjet per bashkine e Milanos qe bllokojne cdo vendim.”

“Ne program jane shume takime me qytetare te Milanos, kryesisht te zones San Siro, qe nuk duan qe kjo gje te ndodhe.”

“Normalisht qe ne mes jane edhe nostalgjik te San Siros qe e shohin ate si tempull te pazevendesueshem.”

“Por koha ecen dhe klubet duan te pershtaten me futbollin e sotshem: nje stadium i ri do te ishte oksigjen i paster per to.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.