Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

368 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA PORTUGALIA – “Ja dy ofertat qe Sporting Lisbona i ka bere Interit per Joao Mario: Marotta nuk…”

E FUNDIT NGA PORTUGALIA – “Ja dy ofertat qe Sporting Lisbona i ka bere Interit per Joao Mario: Marotta nuk…”
Inter Club Staff

Joao Mario ashtu si e ka pranuar edhe vete, deshiron qe te qendroje me cdo kusht te Sporting Lisbona.

Klubi luzitan nuk deshiron ta humbase per asgje ne bote portugezin dhe per kete arsye po mendon mundesi per ta blere.

Ne kete moment, sipas asaj qe behet me dije direkt nga Portugalia, hapat e pare ne drejtim te Joao Marios dhe blerjes perfundimtare te tij kane filluar te behen.

Ne kete moment, Interit i duhen 8 milione euro per kartonin e tij qe te mos dale me humbje ne bilanc. Por a do te mjaftonin kaq per zikalterit?

“Edhe po, edhe jo. Sepse Interi mund te marre edhe oferta te tjera per Joao Mario. Pikerisht per kete arsye Sporting po nxiton sepse ai ka qene nje nder me te miret ne kete sezon.”

“Sipas Sporting, ai do te ishte nje goditje e madhe dhe mbase per nje apo dy sezone do te vlente dyfishin apo trefishin e asaj shume.”

“Ata kane menduar qe te bejne dy oferta. Oferta e pare eshte nje oferte e ulet ekonomikisht, por Interi do te merrte ne kembim nje lojtar te ri si pakete.”

“Nderkohe, oferta e dyte do te ishte nje pagese e ndare ne kater vite, pra 2 milione euro cdo sezon, per te arritur te nje total prej 8 milione eurosh, aq sa Interi kerkon.”

“A do te pranoje Interi ndonjeren? Ne kete moment nuk dihet. Ajo qe eshte e sigurt, eshte fakti se ai nuk ben pjese te planet e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.