Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – “As Alonso dhe as Emerson Palmieri: Conte ka kerkuar qe Marotta te bleje nge Chelsea perseri Moses.”

E FUNDIT NGA SKY – “As Alonso dhe as Emerson Palmieri: Conte ka kerkuar qe Marotta te bleje nge Chelsea perseri Moses.”
Inter Club Staff

Jane ore shume te rendesishme te Interi ku zikalterit po mundohen qe te perforcojne skuadren akoma me shume ne keto momente.

Antonio Conte nga ana e tij, dje ne konference per shtyp i ka numeruar me radhe lojtaret e krahut te Interit: ai ka thene se kam: Young, Perisic dhe Hakimi.”

“Eshte shprehur i kenaqur, por fakti qe i ka numeruar publikisht duket se ka dashur qe te thote se eshte nje mangut ne kete repart”, tregon Sky Sport.

Nderkohe, media e njohur italiane shkon edhe me tej duke folur per merkaton dhe duke treguar se si jane gjerat sot per sot duke futur ne mes edhe nje interesim te rendesishem te Interit per lojtarin e Chelsea qe vitin e kaluar ka veshur fanellen e Interit.

“Te gjithe kane imagjinuar per Marcos Alonso si nje transferim te Interit ne kete vere kur eshte folur per merkaton e Interit ne krah.”

“Por me sa duket, kjo piste ka rene per shkak te kerkesave te per te larta te Chelsea per spanjollin e Lampard.”

“Keshtu, Conte ka menduar per nje piste tjeter qe eshte edhe e mundshme te arrihet ne oret e fundit te merkatos: rikthimin e Victor Moses.”

“Lojtari qe ka luajtur ne huazim te klubi zikalter qe prej janarit 2020, u rikthye te Chelsea dhe nuk ka gjetur dot ende nje klub.”

“Nder te tjera, ai nuk konsiderohet fare si nje lojtar i skuadres se pare te Chelsea dhe prandaj rruga ne huazim drejt tij eshte me e lehte per Interin. Drejtuesit po mendojne te kenaqin Conten ne kete piste, duke pare edhe nevojen e tij per te pasur nje tjeter lojtar ne krah.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.