Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

309 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – Inter ka kontaktuar menjehere Argjentinen per Lautaron: “Stafi i kombetares eshte pergjigjur menjehere per…”

E FUNDIT NGA SKY – Inter ka kontaktuar menjehere Argjentinen per Lautaron: “Stafi i kombetares eshte pergjigjur menjehere per…”
Inter Club Staff

Lajmi mengjesin e dites se sotme se Lautaro Martinez eshte demtuar ne grumbullim me kombetaren ka shqetesuar jo pak klubin zikalter.

Ne radhe te pare Simone Inzaghi por me pas edhe stafi mjekesor jane shqetesuar dhe kane kerkuar informacione me shume nga stafi i Argjentines.

Per kete ka folur Sky Sport pak minuta me pare dhe ata me sa duket sigurojne qe Lautaro Martinez eshte ne gjendje te mire.

“Me sa duket alarmi qe u ngrit ne fillim per sa i perket gjendjes se Lautaros duhet te anullohet sepse lojtari eshte mire.”

“Diten e djeshme ai ka ndjere vetem nje bllokim te vogel dhe per kete arsye ai eshte lene jashte ndeshjes.”

“Por pas kontrollove te bera sot nga Kombetarja e Argjentines ka dale ne pah se lojtari nuk ka asgje serioze dhe pergjigja ka qene pozitive.”

“Nderkohe, ne oret e kaluara ka pasur nje kontakt urgjent ndermjet Interit dhe Kombetares se Argjentines per kete arsye.”

“Ata jane munduar te qetesojne stafin zikalter dhe kane treguar se Lautaro Martinez eshte ne gjendej te mire dhe nuk ka asnje demtim muskular, vetem nje lodhje e momentit ka shkaktuar ate bllokim diten e djeshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.