Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

1,085 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – Po projektohet shkembimi Candreva-Keita me Monaco: ja detajet

E FUNDIT NGA SKY – Po projektohet shkembimi Candreva-Keita me Monaco: ja detajet
Inter Club Staff

Ne keto minuta qe po flasim ne Sky Sport 1 po transmetohet emisioni “Calciomercato” i cili transmetohet cdo dite qe prej ores 23:00 deri ne 23:59. 

Duket se hapsira e kushtuar per Interin ka rezervuar nje lajm shume te bujshem per tifozet e Interit.

Me sa duket, Ausilio eshte ne kontakte me skuadren e principates, Monaco, per nje shkembim te mundshem Antonio Candreva me Keita  Balde.

Ja cfare eshte thene tek Sky Sport vetem pak minuta me pare:

“Interi po leviz edhe per nje sulmues krahu, jo vetem per Modric. Eshte e sigurt qe kroati eshte objektivi kryesor tek zikalterit, por ka ende kohe per goditjen e tij e nderkohe Interi po mendon seriozisht edhe per nje goditje ne sulm.”

“Ne keto ore jane sinjalizuar kontakte te Interit me Monaco per Keita Nalde, ish-sulmuesi i Lazios i cili duket se eshte ne shenjestren e Interit qe prej veres se kaluar.”

“Ne kete forme keshtu shpjegohet edhe interesi i Interit per Malcom (lojtar qe nuk arriti ta merte dot) por edhe per Bernard (ne oret e fundit): Interi me te vertete deshiron edhe nje sulmues tjeter krahu.”

“Shkembimi i dy lojtareve do te behet ne formen e huazimit e keshtu Interi do te mund ta perdorte lojtarin edhe ne listat Champions.”

“Priten te reja ne ditet ne vazhdim per kete ceshtje dhe me te vertete qe Candreva mund te largohet drejt Frances dhe Keita mund te vije drejt Interit.”

“Te mos harrojme as fjalet e Ausilios ne fund te sezonit: ‘do te vije nje lojtar i ri dhe i talentuar nga nje skuader e madhe…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.