Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

755 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SPANJA – Gazeta AS: Modric e ka marre vendimin, qendron tek Real: ja detajet!

E FUNDIT NGA SPANJA – Gazeta AS: Modric e ka marre vendimin, qendron tek Real: ja detajet!
Inter Club Staff

“Luka Modric duket se ka mare nje vendim: do te qendroje me Real Madrid.”

Keshtu shkruan gazeta spanjolle AS ne keto caste qe vazhdon edhe me tej: 

“Eshte e vertete qe kroati eshte tunduar shume pas Kupes se Botes ne Rusi pas nje oferte te madhe nga Interi qe i garantoi gjashte vite kontrate ku nder te cilat 4 ishin me ekipin italian dhe dy te tjera ne nje ekip ne Kine (Jiangsu Suning), por ai ka ndryshuar mendje ne oret e fundit.

Mesfushori ka mbajtur nje heshtje konstante ne cdo moment keto dite duke respektuar Realin duke mos mohuar asnjehere asgje por kete e ka bere sepse oferta e Interit ishte e vertete.

Por duket se ai bashke me familjen dhe ne dakordesi me Realin, ai ka vendosur qe te qendroje. Kete gje e tregon edhe foto e postuar kete mengjes me Realin ne stervitje (shiko me poshte) ku duket foto e tij duke u stervitur me fanellen e Real ne Valdebebas me shprehjen “Rikthim ne Pune”

Ne te vertete – vazhdon AS – qe ne momenti ne pare Luka Modric nuk ka dashur te largoeht, por ka dashur qe te njihet puna e tij nga ekipi Madrilen.

Edhe pse ne fushe ai ka qene gjithmone me lart se sa shoket e skuadres, ai ka mare gjithmone me pak rroge nga Reali dhe kjo gje nuk i ka pelqyer duke menduar edhe nje largim.

Tek Real, Ramos dhe Bale marin 11 milione euro ne sezon, Kroos dhe Benzemz 8,5 ndersa Modric vetem 6,5.

Mendohet se ne kete moment Reali i ka ofruar nje rritje rroge dhe ai do te qendroje. Kete gje ja ka komunikuar njerezve me te afert te tij. Edhe Lopetegui eshte mjaft i gezuar pas ketij vendimi.”

Keshtu ka shkruar gazeta spanjolle AS vetem pak minuta me pare. Por priten te reja sepse takimi me Perez nuk ka perfunduar akoma (nese ka filluar ndonjehere e nese ka qene i vertete lajmi qe ai ka hyre ne zyrat e Florentino Perez).

Gjithesesi, ne pamje te pare duket i nxituar ky lajm i AS por as nuk duhet nenvleresuar duke pare se ata thone se vjen nga burime shume afer lojtarit.

Priten te reja edhe ne minutat ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.