Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

618 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Nga Spanja: “Takim Inter-Barca per Rafinha. Vjen oferta e pare nga zikalterit?”

E FUNDIT – Nga Spanja: “Takim Inter-Barca per Rafinha. Vjen oferta e pare nga zikalterit?”
Inter Club Staff

Pas La Gazzetta dello Sport, edhe ne Spanje sot flitet per nje kerkese te Interit per Barcelonen per sa i perket Rafinhas.

Braziliani ka ardhur ne janar tek Interi ne formen e huazimit me te drejte blerje.

Deri me tani ai ka mahnitur tifozet zikalter dhe ka nga ata qe e krahasojne edhe me Sneijder per fizikun e tij por edhe per aftesine per te dhene pasim ne momendin e duhur.

Pikerisht nga vendi Iberik, vjen lajmi per nje blerje te mundshme te Rafinhas nga ana e Interit.

Sipas asaj qe shkruan Il Mundo Deportivo, zikalterit i vleresojne shume paraqitjet e deri tanishme te mesfushorit ne pronesi te Barcelones, por cmimi i blerjes se kartonit te tij qe i tejkalon 35 milione eurot, konsiderohet si shume i larte per kasat e Interit.

Keshtu qellimi i Interit eshte qe te flitet perseri me Barcelonen per te marre nje ulje te cmimit te lojtarit.

Mundo Deportivo shkon edhe me tej dhe thote se do te kete nje takim Inter-Barcelona shume shpejt ku do te flitet pikerisht per kete gje e ne kete takim pritet te vije oferta e pare e zikalterve per lojtarin.

Takimi do te zhvillohet ne Spanje dhe do te jene prezent Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit si dhe kolegu blaugrana, Ariedo Braida, per te diskutuar dhe per te gjetur nje zgjidhje.

Nuk perjashtohet qe te kete nje shtyrje te huazimit gjithashtu dhe qe blerja te shtyhet me nje vit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.