Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

814 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Oferta e pare e West Ham per blerjen e Joao Mario: Refuzohet nga Interi!

E FUNDIT – Oferta e pare e West Ham per blerjen e Joao Mario: Refuzohet nga Interi!
Inter Club Staff

West Ham nuk gjendet ne nje pozite shume te mire ne Premier League, perkundrazi.

Hammers, totalisht ne te kundert me ambicjet e tyre, rrezikojne qe kete sezon te bien nje kategori me poshte se Premier League, ne Premiership.

Por pavarsisht kesaj, ata po planifikojne te ardhmen dhe ne sezonin e ardhshem kane deshire te besojne perseri tek Joao Mario, duke e transferuar perfundimisht portugezin ne Londer.

Joao deri me tani ka bere mire ne Premier League, aq sa eshte bere menjehere nje nga te preferuarit e tifozeve te Weste Ham.

Edhe tekniku i Hammers ka thurur shum elozhe per lojtarin portugez dhe ka shprehur disa here deshiren per ta pasur me shume se 6 muaj tek West Ham.

Ai u transferua ne janar per 1,2 milione euro ne huazim deri ne 30 qershor nga Interi, pa asnje te drejte blerje e cila u la e hapur qe te diskutohej ne nje moment te dyte ne fund te sezonit.

Sipas asaj qe tregon ne keto momente FcInterNews.it, klubi anglez sapo ka bere nje oferte te pare per Interin per blerjen e portugezit: 12 milione sterlina (rreth 14 milione euro). 

Kjo shifer eshte refuzuar menjehere nga Interi sepse eshte cilesuar teper e ulet dhe ne kufijte e qesharakes.

Por tavolina e diskutimeve eshte e hapur dhe Hammers kane shprehur deshiren e tyre per blerjen e portugezit. Joao Mario shikohet nga ata si nje futbollist teper i rendesishem per te ardhmen e klubit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.