Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,119 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Roma, vjen oferta qe nuk pritej: kerkohet Dalbert zyrtarisht tek Interi! Oferta e tyre eshte…

E FUNDIT – Roma, vjen oferta qe nuk pritej: kerkohet Dalbert zyrtarisht tek Interi! Oferta e tyre eshte…
Inter Club Staff

E cuditshme por e vertete. 

Duket se Roma ka bere nje levizje surprize qe ka gjetur te pa pregatitur edhe Interin.

Eshte drejtuesi i saj Monchi, sipas Corriere dello Sport ai qe ka kerkuar tek zikalterit brazilianin e krahut te majte, Henrique Dalbert.

Ai sapo ka mbyllur nje sezon anonim tek zikalterit por duket se ka terhequr vemendjen e drejtuesit spanjoll te Romes qe e shikon si nje mundesi te mire merkatoje.

Ne shtepine zikalter, tregon e perditshmja romane, nuk jane shume entuziast per kete oferte, sepse i bie te perforcojne nje kundershtar direkt ne Serie A por ne kryeqytet duket se po kerkojne nje alternative te vlefshme per Kolarov qe ka nje moshe te caktuar dhe nuk e luan dot nje sezon ne nivele te larta.

Nese nuk do te arrihet dot tek Dalbert, Roma mendohet se do te marre nga skuadra e te rinjte Luca Pellegrini.

Image result for dalbert inter

Gjithmone sipas Corriere dello Sport, oferta paraprake e Romes tek Interi eshte nje huazim me te drejte blerje, por shifrat nuk behen ende me dije.

Nderkohe, ish lojtari i Nice pelqehet shume nga Borussia Dortmund dhe Borussia Monchengladbach, pervec se edhe Monaco.

Per momentin Interi ka nje problem qe ka te beje me bilancin per sa i perket shitjes se Dalbert: ai u ble nje vere me pare per 20 milione euro plus bonuse dhe kete sezon nuk mund te shitet per me pak se 16 milione euro sepse keshtu do te bente qe Interi te dilte me humbje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.