Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Romelu Lukaku rikthehet ne Belgjike: “Vendimi eshte marre pasi lojtari…”

E FUNDIT – Romelu Lukaku rikthehet ne Belgjike: “Vendimi eshte marre pasi lojtari…”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku eshte rikthyer ne keto momente ne Belgjike, pas nje vendimi te marre bashkarisht me stafin mjekesor te Interit.

Vete lojtari ka shtyre per kete ide, dhe do te ndodhet ne vendlindjen e tij, per te vazhduar kuren per tu rekuperuar nga demtimi i pesuar.

“Ky demtim i marre nga ai e ka detyruar Interin qe te luaje pa Lukakun ne ndeshjen ndaj Cremoneses dhe ndaj Milanit”.

“Tashme, eshte e sigurt edhe mungesa e tij ne ndeshjen ndaj Bayern Munich, qe do te luhet diten e merkure”.

Nderkohe, Sky Sport vazhdon edhe me tej: “Lukaku do te ndalet disa dite ne Belgjike, perpara se te rikthehet ne Itali”.

“Ai ka marre kete vendim bashke me stafin mjekesor te Interit, si nje menyre e mire per tu rekuperuar dhe per tu ndjekur nga nje staf i specializuar ne Belgjike”.

“Shpresa e stafit teknik te Interit eshte qe Romelu Lukaku te rikthehet ne dispozicion te Simone Inzaghit perpara pushimit te kombetareve qe eshte ne fund te muajit shtator”.

“Edhe pse dicka e tille ne kete moment duket teper e veshtire, me Big Rom qe mund te humbase disa ndeshje shume te rendesishme te sezonit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.