Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

1,040 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Sa lajm i keq per Interin: UEFA merr vendimin per Barella: “Lojtari i Interit eshte skualifikuar me…”

E FUNDIT – Sa lajm i keq per Interin: UEFA merr vendimin per Barella: “Lojtari i Interit eshte skualifikuar me…”
Inter Club Staff

Komiteti disiplinor i UEFA me sa duket eshte mbledhur te marten e kaluar per te diskutuar per skualifikimin e Nicolo Barella.

Kete gje e tregon sot La Gazzetta dello Sport, e cila tregon edhe detajet e vendimit qe ka marre ky komitet, edhe pse ky vendim nuk eshte zyrtarizuar ende.

“Gjithcka ka te beje me ndeshjen Real Madrid – Inter, e luajtur ne Bernabeu disa jave me pare kur Barella mori nje karton te verdhe.”

“Ne kete ndeshje ai u shty jashte fushe nga Militao gjate nje dyluftimi dhe reagoi shume keq duke goditur pulpen e lojtarit madrilen me doren grusht.”

“Pikerisht per kete sjellje te Barella, duket se lojtari ka marre plot dy jave skualifikim ne Champions League duke humbur keshtu dy ndeshjet ndaj Liverpool.”

“Keshtu ka vendosur Komiteti Etik i UEFA, duke denuar ashper ate sjellje te Barella edhe pse kishte nga ata qe e shihnin si te sigurt kete denim duke qene se ata nuk para falin ne te tilla raste kur ka reagime qe konsiderohen te dhunshme.”

“Shume ne kete denim ka ndikuar edhe ajo qe arbitri Felix Brych ka shkruar ne bllokun e shenimeve diten kur ndodhi kjo.”

“Inter nderkohe qe nuk e kishte pritur mire as vete kete gjest te Barella, ka bere me dije se nuk do te beje asnje apelim per kete vendim. Gjithashtu behet me dije se UEFA ne rruge jo zyrtare e ka lajmeruar Interin per kete vendim.”

“Inzaghit nuk i takon gje tjeter tani vetem te mendoje nje zgjidhje. Duket vertete e pamundur qe UEFA ta nderroje kete vendim keto dite perpara se ta zyrtarizoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.