Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

917 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Simone Inzaghi vendos nese do te luaje De Vrij neser dhe deklaron: “Stefan ndaj Interit…”

E FUNDIT – Simone Inzaghi vendos nese do te luaje De Vrij neser dhe deklaron: “Stefan ndaj Interit…”
Inter Club Staff

Duket se do te ndodhe ajo qe nuk pritej nga askush. 

Ne ditet e kaluara eshte hapur nje debat i gjere ne opinonin publik italian nese lojtari i ardhshem i Interit De Vrij duhet te luaje ndaj zikalterve ne ndeshjen e fundit.

Kjo gje duket se tashme eshte vendosur dhe Inzaghi ka hequr cdo dyshim ne konferencen per shtyp para pak minutave.

Ja fjalet e tij:

Image result for simone inzaghi intervista

MBI NDESHJEN NDAJ INTERIT 

“Do te bejme ndeshjen tone si gjithmone, pavarsisht nga fakti qe kemi dy rezultate nga tre. Nuk e dime se si do te luaje Interi, por ne mendojme per veten tone. Do te kisha dashur ta evitoja kete ndeshje ne javen e fundit, por ja tek jemi, edhe pse me 3 pike avantazh. Do te jete nje kornize shume e bukur, kemi punuar shume per te bere nje ndeshje te madhe.”

MBI DE VRIJ

Image result for simone inzaghi de vrij

“Eshte folur shume, une jam limituar ne vezhgimin e situates gjate gjaves, e kam pare nga afer, nuk kisha asnje dyshim. Pas Crotones kam thene “te shohim” sepse te gjithe komponentet e skaudres, pervec Luic Alberto dhe Parolo do te jene ne dispozicion. Ka punuar mire keshtu qe nuk ka probleme. Jam i sigurt qe ai deshiron te lere nje shenje te bukur ne kete klub, tek tifozet dhe tek shoket e skuadres. Ai duhet te beje edhe Interin te kuptoje se cfare mbrojtesi do te kete per pese vitet e ardheshme. Do te jete ne fushe neser.”

 

MBI INTERIN 

“Interi ka nje skuader plot me cilesi, do te jete nje ndeshje e bukur. Te dyja palet do te luajne per te fituar. Interi ka lojtare te mire, nje tranjer super qe do e takoj me kenaqesi. Ti sfidoj eshte gjithmone simuluese.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.