Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,032 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Spalletti e pranon per gazeten Kicker ardhjen e Vidal tek Interi? Ja fjalet e tij!

E FUNDIT – Spalletti e pranon per gazeten Kicker ardhjen e Vidal tek Interi? Ja fjalet e tij!
Inter Club Staff

Cdo ore qe po kalon po e afron akoma me shume kilienin e Bayern Munich, Arturo Vidal me Interin.

Pas shume lajmeve nga mediat italiane dhe gazetat e perditshme ne gadishullin apenin, tashme eshte radha e gazetave gjermane.

Duket se eshte pikerisht gjermania Kicker ajo qe ka konfirmuar pak me pare se Arturo Vidal do te vije tek Interi dhe se Spalletti e ka pranuar vete kete gje.

Sipas tyre, Spalletti ka folur per ta dhe ka pranuar se Vidal do te transferohet tek Interi.

Ja fjalet e Spallettit per Kicker te postuara pak me pare ne Twitter nga nje profil informues i Bayern Munich:

“Eshte e nevojshme qe per nje skuader me ambicje nderkombetare te jete e kompletuar ne cdo pozicion te fushes.”

“Vitin e kaluar Interi pati shume probleme me mungeses e kualitetit ne skuader.”

“Tani me Arturo Vidal skuadra do te jete e kompletuar edhe per nje kompeticion si Champions League.”

Keto jane lajmet qe filtrojne ne keto momente nga Gjermania. Nderkohe priten konfirmime per kete interviste te Luciano Spallettit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.