Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

334 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Spanje-Kroaci, demtohet Vrsaljko! Frike per kroatin sepse ka ndjere dhimbje ne gju!

E FUNDIT – Spanje-Kroaci, demtohet Vrsaljko! Frike per kroatin sepse ka ndjere dhimbje ne gju!
Inter Club Staff

Me sa duket Interit nuk po i ecen fare me demtimet ne kete fillim sezoni. 

Pasi pergatitja verore filloi me nje demtim qe la Radja Nainggolan per me shume se 40 dite jashte fushave, duket se problemet nuk kane te mbaruar.

Te mos harrojme edhe demtimet e Mauro Icardit dhe Lautaro Martinez perpar ndeshjes me Bolognen.

Por lajmi i fundit qe vjen ne kete moment nga Spanja ka te beje me Sime Vrslajko dhe nuk jane aspak te mira.

Sfida per lojtarin zikalter nuk ka zgjatur me shume se 20 minuta per shkak te nje demtimi.

Ai ka dale perpara kohe ne ndeshjen e vlefshme per Uefa Nations League qe po luhet ne Elche ndermjet Spanjes dhe Kroacise.

Frika ne kete moment eshte e madhe sepse lojtari ka kerkuar nderrimin pas nje problemi ne gjurin e majte.

Mbrojtesi zikalter pasi ka ndjere nje dhimbje shqetesuese, ka kerkuar nderrimin nga tranjeri duke i lene vendin Marko Rog.

Sic njihet tashme nga te gjithe, demtimet ne gju per nje futbollist jane nder me te rrezikshmet e deri sa te merret vesh me shume per kete demtim dhe shkallen e tij, stafi mjekesor i Interit do te qendroje ne tension.

Ky demtim vjen pikerisht sot kur ishte perfolur se Vrslajko do te ishte titullar ne ndeshjen ndermjet Interit dhe Parmes qe do te luhet ne Mezza te shtunen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.