Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

960 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Zbulohet oferta e Cagliarit per Nainggolan: “Ata i ofrojne Interit qe te paguajne menjehere vetem…”

E FUNDIT – Zbulohet oferta e Cagliarit per Nainggolan: “Ata i ofrojne Interit qe te paguajne menjehere vetem…”
Inter Club Staff

Eshte nje dite e rendesishme (ose nate, duke qene se jemi ne oret e mbremjes) per te ardhmen e Radja Nainggolan kjo sot.

Belgu eshte ne qender te nje tratative ndermjet Interit dhe Cagliarit per te riderguar lojtarin perseri ne Sardenje pas sezonit te shkuar.

Sot pasdite eshte zhvilluar nje takim tjeter keshtu me Tommaso Giulini ku ai eshte takuar me drejtuesit zikalter per te prezantuar oferten e re dhe detajet e ketij operacionit.

Kesaj radhe nuk behet fjale per nje huazim te thjeshte, por te nje huazimi me detyrim blerje nese permbushen disa kushte te caktuara.

Sipas te rejave te fundit, ne takimin e sotshem Cagliari ka prezantuar nje oferte qe perbehet nga 3 milione euro direkt dhe 9 milione euro te drejte blerje.

Pra per nje total prej 12 milione eurosh. Po rroga? Edhe per kete asnje problem, sepse Ninja do te pranonte qe rroga aktuale qe merr tek Interi te ndahej ne me shume vite tek Cagliari.

Cagliari nderkohe po tenton ta mbylle cdo gje sa me shpejt duke pare edhe ardhjen e Arturo Vidal qe do te zere nje vend te rendesishem ne mesfushen e Interit.

Ata do te tentojne keshtu te bashkojne ne Sardenje dyshen Godin-Nainggolan, nje dyshe te afte per te luajtur ne nivelet maksimale ne Serie A dhe jo vetem. Verdikti per Nainggolan nderkohe jepet ne oret ne vazhdim.

Burimi: FcInterNews.it.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.