Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,838 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E PABESUESHME – Del ne pah dokumenti zyrtar i Milanit: “Po pergatitemi per festen Scudetto ne Duomo: duam qe…”

E PABESUESHME – Del ne pah dokumenti zyrtar i Milanit: “Po pergatitemi per festen Scudetto ne Duomo: duam qe…”
Inter Club Staff

Me sa duket diten e djeshme ka dale ne pah nje dokument zyrtar i Milanit qe po ben te diskutohet gjere ne rrjetet sociale.

Ne fakt, eshte nje punonjese zyrtare e klubit te Milanit e cila ka kontaktuar zyrtarisht nje studio me pamje nga Duomo ne Milano.

Arsyeja? Per ta marre me qira disa ore gjate festimeve te tifozeve te Milanit per… Scudetton qe do te fitojne kete sezon.

Dikujt mund ti duket e pabesueshme, por gjithcka eshte e vertete dhe ende nuk dihet se si ky dokument eshte publikuar online.

Notaio Giovanni Averoldi - Studio notarile a Milano e Monza

Shume tifoze te Milanit e kane quajtur kete gje si te papershtatshme dhe te papergjegjshem dhe kane thene gjithashtu se nese Milani nuk e fiton kete vit Scudetton kjo mund te behet objekt tallje per vite me radhe.

Por cfare ka ndodhur?

Le ti marrim me radhe gjerat, duke ekzaminuar dokumentin zyrtar te dale nga Milan ne drejtim te Studio Averoldi qe drejtohet nga Profesor Doktor Giovanni Averoldi i cili eshte nje noter shume i njohur ne Milano.

Keshtu, ne letren qe do mund te shikoni edhe me poshte, shkruhet:

“Miredita doktor Averoldi,

Une jam Chiara *******, producente dhe punonjese e Milanit. Eshte nje kenaqesi te te njoh.

Ashtu si kemi folur edhe ne menyre telefonike fale bashkepunetores tende shume te sjellshme, ju kontaktoj sepse jemi ne kerkim te nje location qe ofron nje pamje nga Duomo e Milanos.

Notaio Giovanni Averoldi - Studio notarile a Milano e Monza

Ne vecanti, ne kemi nevoje per te pozicionuar nje kamera, qe do te drejtohet nga nje operator, per te kapur disa pamje nga Piazza qe do te mbushet me tifoze, me rastin e fitimit te Scudettos pas vershellimes finale te arbitrit (pasi kane kaluar te gjitha minutat e lojes).

Duke qene se ne kete moment nuk e dime ende se kush do te jete ndeshja decizive per fitimin e Scudettos, aktualisht jemi ne faze investigimi. Me poshte, mund te gjesh disa nga datat kur mund te ndodhe qe Milani te shpallet kampion:

– 30 prill ose 1 maj

– 14 ose 15 maj

– 21 ose 22 maj

Zakonisht ndeshjet luhen gjate pasdites ose darkes (18:00 ose 20:45) dhe prandaj ndihma qe ne duam eshte gjate kesaj ore.

Duke e ditur se behet fjale per dite festive, pra qe nuk jane dite pune zyrtare, nese do te ishit i interesuar per te bashkepunuar me neve, ne jemi gati te flasim edhe per nje buxhet qe mund te veme ne dispozicion.

Ne cdo rast, perpara se te vendosim perfundimisht detajet, une pyes nese jeni te interesuar per kete iniciative qe ne te procedojme me gjithcka.

Nese deshironi informacione te tjera, mbetem ne dispozicion ne numrin e telefonit **********.

Ne emer timin por edhe ne emer te gjithe skuadres AC Milan ju falenderoj dhe ju uroj nje pune te mbare.

Degjohemi shume shpejt, Chiara.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.